BACC63DB25-37PCH
Mfr.Part #
BACC63DB25-37PCH
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN PLUG HSNG MALE 37POS INLINE
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Orientation :
C
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
BACC63DB25-37PCH
Plug Housing Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 37 Positions Bulk Threaded Contacts Not Included BACC63
BACC63DB25-37PCH Overview
BACC63DB25-37PCH Features
BACC63 series
BACC63DB25-37PCH Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
BACC63DB25-37PCH Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT