BACC63DB25-37PC
Mfr.Part #
BACC63DB25-37PC
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONNECTOR
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Orientation :
C
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
BACC63DB25-37PC
Plug Housing Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 37 Positions Bulk Threaded Contacts Not Included BACC63
BACC63DB25-37PCH Overview
BACC63DB25-37PCH Features
BACC63 series
BACC63DB25-37PCH Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
BACC63DB25-37PCH Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT