BACC63DB21-16SA
Mfr.Part #
BACC63DB21-16SA
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONNECTOR
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Orientation :
A
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
BACC63DB21-16SA
Plug Housing Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 16 Positions Bulk Threaded Contacts Not Included BACC63
BACC63DB21-16SAH Overview
BACC63DB21-16SAH Features
BACC63 series
BACC63DB21-16SAH Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
BACC63DB21-16SAH Circular Connectors applications.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER