BACC63DB21-16-SB
Mfr.Part #
BACC63DB21-16-SB
Description
CONNECTOR
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
B
Datasheets
BACC63DB21-16-SB
Plug Housing Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 16 Positions Bulk Threaded Contacts Not Included BACC63
BACC63DB21-16SBH Overview
BACC63DB21-16SBH Features
BACC63 series
BACC63DB21-16SBH Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
BACC63DB21-16SBH Circular Connectors applications.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT