BACC45FT20-16P8H
Mfr.Part #
BACC45FT20-16P8H
Description
CONN PLG HSG MALE 16POS INLINE
Orientation :
8
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
BACC45FT20-16P8H
BACC45FT20-16P8H Overview
BACC45FT20-16P8H Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FT20-16P8H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FT20-16P8H Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT