BACC45FT18-14P9H
Mfr.Part #
BACC45FT18-14P9H
Description
CONN PLG HSG MALE 14POS INLINE
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Orientation :
9
Datasheets
BACC45FT18-14P9H
BACC45FT18-14P9H Overview
BACC45FT18-14P9H Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FT18-14P9H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FT18-14P9H Circular Connectors applications.
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT