BACC45FT16-24SH
Mfr.Part #
BACC45FT16-24SH
Description
CONN PLG HSG FMALE 24POS INLINE
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Plug Housing
Contact Gender :
Orientation :
N (Normal)
Datasheets
BACC45FT16-24SH
BACC45FT16-24SH Overview
BACC45FT16-24SH Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FT16-24SH Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FT16-24SH Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT