BACC45FT16-24PH
Mfr.Part #
BACC45FT16-24PH
Description
CONN PLG HSG MALE 24POS INLINE
Stock
2
In Stock :
2
Shell Size - Insert :
16-24
Environment Sealed
Number of Pins :
24
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Published :
2015
Orientation :
N (Normal)
Datasheets
BACC45FT16-24PH
BACC45FT16-24PH Overview
BACC45FT16-24PH Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FT16-24PH Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FT16-24PH Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT