BACC45FT14-12SH
Mfr.Part #
BACC45FT14-12SH
Description
CONN PLG HSG FMALE 12POS INLINE
Stock
109
In Stock :
109
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shell Size - Insert :
14-12
Published :
2015
Orientation :
N (Normal)
Datasheets
BACC45FT14-12SH
BACC45FT14-12SH Overview
BACC45FT14-12SH Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FT14-12SH Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FT14-12SH Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT