BACC45FN22-32P7H
Mfr.Part #
BACC45FN22-32P7H
Description
CONN RCPT HSG MALE 32POS PNL MT
Number of Positions :
32 (Power)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Contacts :
32
Type :
For Male Pins
Contact Size :
12 Power 6 20 Power 26
Orientation :
7
Datasheets
BACC45FN22-32P7H
BACC45FN22-32P7H Overview
BACC45FN22-32P7H Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FN22-32P7H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FN22-32P7H Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT