BACC45FN20-28S7H
Mfr.Part #
BACC45FN20-28S7H
Description
CONN RCPT HSG FMALE 28POS PNL MT
Number of Positions :
28 (Power)
Number of Contacts :
28
Orientation :
7
Contact Size :
12 Power 4 20 Power 24
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Type :
For Female Sockets
Datasheets
BACC45FN20-28S7H
BACC45FN20-28S7H Overview
BACC45FN20-28S7H Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FN20-28S7H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FN20-28S7H Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT