BACC45FN20-28P9H
Mfr.Part #
BACC45FN20-28P9H
Description
CONN RCPT HSG MALE 28POS PNL MT
Contact Size :
12 Power 4 20 Power 24
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Type :
For Male Pins
Orientation :
9
Number of Positions :
28 (Power)
Number of Contacts :
28
Datasheets
BACC45FN20-28P9H
BACC45FN20-28P9H Overview
BACC45FN20-28P9H Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FN20-28P9H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FN20-28P9H Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT