BACC45FN18-14S6H
Mfr.Part #
BACC45FN18-14S6H
Description
CONN RCPT HSG FMALE 14POS PNL MT
Number of Contacts :
14
Orientation :
6
Number of Positions :
14 (Power)
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
BACC45FN18-14S6H
BACC45FN18-14S6H Overview
BACC45FN18-14S6H Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FN18-14S6H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FN18-14S6H Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT