BACC45FM14-15PH
Mfr.Part #
BACC45FM14-15PH
Description
CONN RCPT HSG MALE 15POS PNL MT
Contact Size :
20 Power
Panel Mount
Number of Pins :
15
Orientation :
N (Normal)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
15 (Power)
Datasheets
BACC45FM14-15PH
BACC45FM14-15PH Overview
The packaging contains Receptacle Housing.There is a Panel Mount mounting type for the device.This product is packaged in a case marked Bulk.Product number MIL-DTL-26500, BACC45 belongs to the MIL-DTL-26500, BACC45 Series.It shares a number of benefits with other For Male Pins products.This part must be mounted in a Flanges, Panel socket.A 15 pin is provided on the device.
BACC45FM14-15PH Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FM14-15PH Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FM14-15PH Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT