B8965CNS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B8965CNS
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 896MHZ WHIP STR NMO BASE
Stock
19
In Stock :
19
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Packaging :
Bulk
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
NMO
Number of Bands :
1
Reach Compliance Code :
Unknown
Gain :
5dBi
Ingress Protection :
IP67
Mounting Type :
Base Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Antenna Type :
Whip, Straight
Frequency (Center/Band) :
896MHz
Height :
406.4mm
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Published :
2008
Frequency Range :
896MHz~970MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Base
Datasheets
B8965CNS
TE Connectivity Laird B8965CNS
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Base Mount NMO 896MHz 5dBi Bulk