B84142A0030R166
Mfr.Part #
B84142A0030R166
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHASS
Stock
10
In Stock :
10
Power Line Filter Modules
Published :
2014
Filter Type :
Single Phase
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Configuration :
Single Stage
Current :
30A
Series :
B84142A
Packaging :
Box
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination Style :
Terminal Block, Threaded Post (M5)
Voltage - Rated AC :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Operating :
50/60Hz
Approval Agency :
cUR, UR
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
B84142A0030R166
EPCOS (TDK) B84142A0030R166
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH