B82801A2824A100
Mfr.Part #
B82801A2824A100
Description
CURR SENSE XFMR 1:100 SMD
Product Category :
Current Sense Transformers
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.185Lx0.138W 4.70mmx3.50mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
2.5mOhm Primary 8.7Ohm Secondary
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Frequency Range :
50kHz~1MHz
Series :
B82801A
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Invasive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
J Lead
Inductance :
820μH
Datasheets
B82801A2824A100
Catalog related products
  • Pulse Electronics
    CURR SENSE XFMR 1:50 20A SMD
  • Pulse Electronics
    CURR SENSE XFMR 1:100 20A SMD
  • Murata Power Solutions
    CURR SENSE XFMR 10A T/H
  • Triad Magnetics
    CURR SENSE XFMR 1:500 30A T/H
  • Triad Magnetics
    CURR SENSE XFMR 1:166 10A T/H