B82731M2501A030
Mfr.Part #
B82731M2501A030
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
CMC 47MH 500MA 2LN TH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Max) :
500mA
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Height (Max) :
0.807 20.50mm
Size / Dimension :
0.827Lx0.591W 21.00mmx15.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
DC Resistance (DCR) (Max) :
2Ohm Typ
Inductance @ Frequency :
47mH @ 10kHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tray
Datasheets
B82731M2501A030
EPCOS (TDK) B82731M2501A030
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD