B82724J2302N021
Mfr.Part #
B82724J2302N021
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 12MH 3A 2LN TH
Stock
173
In Stock :
173
Product Category :
Common Mode Chokes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height (Max) :
1.307 33.20mm
Filter Type :
Power Line
Inductance @ Frequency :
12mH @ 10kHz
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
DC Resistance (DCR) (Max) :
125mOhm Typ
Current Rating (Max) :
3A
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Number of Lines :
2
Series :
B82724
Size / Dimension :
1.232Lx0.728W 31.30mmx18.50mm
Packaging :
Tray
Voltage - Rated AC :
250V
Datasheets
B82724J2302N021
EPCOS (TDK) B82724J2302N021
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD