B82462G4223M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82462G4223M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 1.05A 150MOHM SMD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
B82462G4
Size / Dimension :
0.248Lx0.248W 6.30mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Saturation :
850mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
22μH
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Current Rating (Amps) :
1.05A
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Shielding :
Shielded
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
B82462G4223M000
EPCOS (TDK) B82462G4223M000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD