B72650M0141K072
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B72650M0141K072
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 220V 400A 2SMD JLEAD
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Varistor Voltage (Typ) :
220V
Varistor Voltage (Max) :
242V
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
Maximum AC Volts :
140V
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Current - Surge :
400A
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Energy :
4.5J
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
J BEND
Capacitance @ Frequency :
95pF @ 1kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Varistor Voltage (Min) :
198V
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Resistor Type :
VARISTOR
Maximum DC Volts :
180V