B37981M5332K051
Mfr.Part #
B37981M5332K051
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
No
Capacitance :
3300pF
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
ECCN Code :
EAR99
Series :
B37981M
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
X7R
Multilayer :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Datasheets
B37981M5332K051
EPCOS (TDK) B37981M5332K051
B37981M 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
B37981M5332K051 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
B37981M5332K051 Features
a size/dimension of 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm