B37979N1561J054
Mfr.Part #
B37979N1561J054
Description
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
560pF
Series :
B37979N
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
B37979N1561J054
EPCOS (TDK) B37979N1561J054
B37979N 560pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
B37979N1561J054 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
B37979N1561J054 Features
a size/dimension of 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm