B37979N1181J000
Mfr.Part #
B37979N1181J000
Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
180pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
B37979N
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
Datasheets
B37979N1181J000
EPCOS (TDK) B37979N1181J000
B37979N 180pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
B37979N1181J000 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
B37979N1181J000 Features
a size/dimension of 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm