B37950K1154K072
Mfr.Part #
B37950K1154K072
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1210
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Ratings :
AEC-Q200
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Capacitance :
150nF
Series :
B37950(100V)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.7mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
10%
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
1.2954mm
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
2.4892mm