B37947K9682J62
Mfr.Part #
B37947K9682J62
Description
CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
5%
Width :
1.2446mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Voltage - Rated DC :
16V
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
2.0066mm
Height :
1.3mm
Capacitance :
6.8nF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
16V
Lead Free :
Lead Free
Thickness :
1.2954mm
Mount :
Datasheets
B37947K9682J62
EPCOS (TDK) B37947K9682J62
6.8nF 16V Ceramic Capacitor 5% 0805
B37947K9682J62 Overview
In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 16V.
B37947K9682J62 Features
with the voltage - Rated DC of 16V