B37941K5103K060
Mfr.Part #
B37941K5103K060
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Height :
0.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Applications :
Automotive
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Multilayer :
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Width :
1.25mm
Series :
B37941K
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
10000pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V