B32371A4306J080
Mfr.Part #
B32371A4306J080
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP FILM 30UF 5% 480VAC RADIAL
Termination :
Threaded, Male
Series :
FilterCap™ B3237x
Package / Case :
Radial, Can
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
480V
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Height Seated (Max) :
3.346 85.00mm
Capacitance :
30μF
Lead Spacing :
1.378 35.00mm