B32371A4256J080
Mfr.Part #
B32371A4256J080
Description
CAP FILM 25UF 5% 480VAC RADIAL
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
3.346 85.00mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Capacitance :
25µF
Termination :
Threaded, Male
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Voltage - Rated AC :
480V
Lead Spacing :
1.378 35.00mm
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm