B32371A3806J030
Mfr.Part #
B32371A3806J030
Description
CAP FILM 80UF 5% 900VDC RADIAL
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
900V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
1.378 35.00mm
Capacitance :
80μF
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Height Seated (Max) :
4.331 110.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm
Voltage - Rated AC :
330V