B32371A2107J050
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32371A2107J050
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 100UF 5% 675VDC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Height Seated (Max) :
3.346 85.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Threaded, Male
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Capacitance :
100μF
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm
Package / Case :
Radial, Can
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Series :
FilterCap™ B3237x
Voltage - Rated DC :
675V
Voltage - Rated AC :
250V
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Lead Spacing :
1.378 35.00mm