B32361A4156J080
Mfr.Part #
B32361A4156J080
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP FILM 15UF 5% 680VAC RADIAL
Film Capacitors
Lead Spacing :
1.378 35.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
2.835 72.00mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated AC :
680V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Series :
B32361
Capacitance :
15μF
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm