B32360A2156J50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32360A2156J50
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 15UF 5% 250VAC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated AC :
250V
Termination :
Quick Connect
Capacitance :
15μF
Lead Pitch :
6.5024mm
Dielectric Material :
PP
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
70.0024mm
Max Operating Temperature :
70°C
Dielectric :
PP
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Height :
68mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
Radial
Mount :
Chassis Mount, Stud
Tolerance :
5%