B32355C4255J019
Mfr.Part #
B32355C4255J019
Description
CAP FILM 2.5UF 5% 400VAC RADIAL
Film Capacitors
Diameter :
25mm
Voltage - Rated AC :
400V
Capacitance :
2.5μF
Voltage - Rated DC :
400V
Height :
51mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Datasheets
B32355C4255J019
EPCOS (TDK) B32355C4255J019
2.5μF Film Capacitor 400V-DC 400V-AC