B32340C4022A500
Mfr.Part #
B32340C4022A500
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
PFC FILM CAP 50UF
Stock
36
In Stock :
36
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
55°C
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
Lug
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Dielectric :
PP
Packing Method :
Bulk
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Stud
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Metal
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 400
Published :
2013
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Min Operating Temperature :
-25°C
Capacitance :
50μF
Number of Terminations :
2
Series :
MKPXXX-I
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
10%
Termination :
Faston
HTS Code :
Height :
105mm
Diameter :
63.5mm