B32332I6755J080
Mfr.Part #
B32332I6755J080
Description
CAP FILM 7.5UF 5% 450VAC RADIAL
Stock
64
In Stock :
64
Film Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Height :
68mm
Diameter :
30mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Tolerance :
5%
Pbfree Code :
yes
Termination :
Quick Connect
Mount :
Stud
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Series :
B32332(450V)
Capacitance :
7.5μF
2
Voltage - Rated DC :
450V
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
450V
Voltage :
450V
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
68mm
RoHS Compliant
Datasheets
B32332I6755J080
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32332I6755J080 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Voltage:450V, B32332I6755J080 pinout, B32332I6755J080 datasheet PDF, B32332I6755J080 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32332I6755J080 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B32332I6755J080
B32332(450V) 7.5μF Film Capacitor 5% Quick Connect 450V-DC 450V-AC Polypropylene Stud