B32332I6106J080
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32332I6106J080
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
CAP FILM 10UF 5% 450VAC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Dielectric Material :
Polypropylene
Voltage :
450V
Number of Terminations :
2
Height :
68mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Terminal Shape :
Lug
Dielectric :
PP
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
450V
Max Operating Temperature :
85°C
Diameter :
30mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
10μF
Reference Standard :
IEC60252-1
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
5%
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 450
Voltage - Rated AC :
450V
HTS Code :
Mount :
Stud
Series :
B32332(450V)
Length :
68mm
Datasheets
B32332I6106J080
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32332I6106J080 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:450V, Number of Terminations:2, B32332I6106J080 pinout, B32332I6106J080 datasheet PDF, B32332I6106J080 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32332I6106J080 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B32332I6106J080
B32332(450V) 10μF Film Capacitor 5% 450V-DC 450V-AC Polypropylene Stud