B32032A4472M000
Mfr.Part #
B32032A4472M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 4700PF 20% 1KVDC RADIAL
Film Capacitors
Series :
B32032
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Termination :
PC Pins
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Voltage - Rated DC :
1000V 1kV
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Voltage - Rated AC :
350V
Capacitance :
4700pF
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Tolerance :
±20%
Datasheets
B32032A4472M000
EPCOS (TDK) B32032A4472M000
B32032 Radial Film Capacitor 0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm ±20% 4700pF 350V