B32026A3824M000
Mfr.Part #
B32026A3824M000
Description
CAP FILM 0.82UF 20% 1.5KVDC RAD
Stock
65
In Stock :
65
Film Capacitors
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitance :
820nF
Depth :
16mm
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
PP
Lead Pitch :
37.5mm
Voltage Rating - AC :
300V
Number of Terminations :
2
Applications :
EMI, RFI Suppression
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Lead Spacing :
1.476 (37.50mm)
Height :
28.5mm
Ratings :
Y2
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
20%
Packing Method :
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Radial
Lead Diameter :
1 mm
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)
Rated (AC) Voltage (URac) :
300V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Height - Seated (Max) :
1.122 (28.50mm)
Max Operating Temperature :
110°C
Size / Dimension :
1.634 L x 0.630 W (41.50mm x 16.00mm)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
Wire
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
41.5mm