B32022B3223M289
Mfr.Part #
B32022B3223M289
Description
CAP FILM 0.022UF 20% 1.5KVDC RAD
Film Capacitors
Ratings :
Y2
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
1500V 1.5kV
yes
Surface Mount :
No
Capacitance :
0.022µF
Size Code :
Length :
18mm
ECCN Code :
EAR99
Applications :
EMI, RFI Suppression
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Pitch :
15mm
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
Terminal Shape :
Wire
Width :
7mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Series :
B32022
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Termination :
PC Pins
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
300V
Rated (AC) Voltage (URac) :
300V
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Datasheets
B32022B3223M289
EPCOS (TDK) B32022B3223M289
B32022 FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm ±20% 0.022muF 300V