B32022B3223K289
Mfr.Part #
B32022B3223K289
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 300VAC RAD
Film Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Dielectric Material :
Polypropylene
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
Packing Method :
Ammo Pack
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Height :
12.5mm
Capacitance :
22nF
Length :
18mm
HTS Code :
Terminal Pitch :
15mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Negative Tolerance :
10%
Surface Mount :
No
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Width :
7mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
300V