B1443GD41
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B1443GD41
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR NMO 41"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Ingress Protection :
Termination :
NMO
Package :
Bulk
RF Family/Standard :
VSWR :
2
Features :
Gain :
3dBi
Product Status :
Active
Series :
Frequency Range :
144MHz ~ 174MHz
Frequency (Center/Band) :
159MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Base Product Number :
B1443
Return Loss :
Number of Bands :
1
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Height (Max) :
Power - Max :
100 W
Mounting Type :
Base Mount
Datasheets
B1443GD41
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Base Mount NMO 159MHz 3dBi - -