AXA010A0M93-SRZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AXA010A0M93-SRZ
Manufacturer
ABB Embedded Power
Package / Case
11-SIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 1.5V 15W
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Control Features :
Enable, Active High
Size / Dimension :
2.00Lx0.32W x 0.50 H 50.8mmx8.1mmx12.7mm
Package / Case :
11-SIP Module
Power (Watts) :
15W
Series :
Austin Lynx™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Min) :
10V
Voltage - Input (Max) :
14V
Efficiency :
89%
Current - Output (Max) :
10A
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Output 1 :
1.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C