AX97-10220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX97-10220
Manufacturer
Triad Magnetics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 700MA 430MOHM SMD
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
Fixed Inductors
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
17 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.287Lx0.188W 7.30mmx4.78mm
Height Seated (Max) :
0.127 3.23mm
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Published :
DC Resistance (DCR) :
430mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Inductance :
22μH
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.7A
Test Frequency :
100kHz
Case/Size Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
700mA
Material - Core :
Ferrite
Number of Terminations :
2
Series :
AX97
Type :
Wirewound
Datasheets
AX97-10220
Triad Magnetics AX97-10220
AX97-10220 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Triad Magnetics stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD