AX7MCF1-629.8320T
Mfr.Part #
AX7MCF1-629.8320T
Description
XTAL OSC XO 629.8320MHZ CML SMD
Active
Tradename :
ClearClock
CML
Max Supply Current :
68 mA
Height :
1.8 mm
Frequency :
629.832MHz
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Type :
Standard Oscillators
Max Operating Temperature :
85 °C
Width :
5 mm
Length :
7 mm
Min Operating Temperature :
-40 °C
Maximum Operating Temperature :
ClearClock™ AX7
Max Supply Voltage :
1.89 V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Min Supply Voltage :
1.71 V
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
- 40 C
Brand :
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Subcategory :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Max) :
68mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA