AX7MCF1-212.5000
Mfr.Part #
AX7MCF1-212.5000
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ CML SMD
- 40 C
RoHS :
Details
Output :
CML
Subcategory :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
1.8 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Min Supply Voltage :
1.71 V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
7 mm
Tradename :
ClearClock
Current - Supply (Max) :
68mA
Max Supply Voltage :
1.89 V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
212.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Voltage - Supply :
1.8V
Absolute Pull Range (APR) :
Min Operating Temperature :
-40 °C
Active
Brand :
Width :
5 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Max Operating Temperature :
85 °C
Max Supply Current :
68 mA