AX7MBF1-752.5000
Mfr.Part #
AX7MBF1-752.5000
Description
XTAL OSC XO 752.5000MHZ CML SMD
Packaging :
Strip
Frequency :
752.5MHz
Ratings :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Abracon Corporation
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Symmetry-Max :
55/45%
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
2.5V
Output Load :
50 OHM
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
CML
Reach Compliance Code :
Compliant
Enable/Disable
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
XO (Standard)
Supply Voltage :
2.5V
Series :
ClearClock™ AX7
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency :
752.5MHz
Current - Supply (Max) :
68mA
Fall Time-Max :
0.35ns
Package / Case :
8-SMD, No Lead
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C