AX7DCF3-910.0000C
Mfr.Part #
AX7DCF3-910.0000C
Description
XTAL OSC XO 910.0000MHZ LVDS SMD
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
1.8V
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.35ns
Fall Time-Max :
0.35ns
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency :
910MHz
Operating Frequency :
910MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Supply Voltage :
1.8V
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C