AX7DCF2-920.0000
Mfr.Part #
AX7DCF2-920.0000
Description
XTAL OSC XO 920.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Height :
1.8 mm
Frequency :
920MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Tradename :
ClearClock
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Subcategory :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Type :
Standard Oscillators
Current - Supply (Max) :
70mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
5 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Brand :
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Output Format :
LVDS
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm