AX7DCF2-77.7600C
Mfr.Part #
AX7DCF2-77.7600C
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVDS SMD
Oscillators
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
77.76MHz
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Abracon Corporation
Current - Supply (Max) :
70mA
Mounting Feature :
LVDS
Supply Voltage :
1.8V
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Voltage - Supply :
1.8V
Oscillator Type :
LVDS
Output Load :
100 Ohm
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
77.76MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA